Arte Vini, spol. s.r.o.

Arte Vini vyrábí vína moderního stylu, která navazují na to nejlepší z moravských vinařských tradic. Všechna naše vína zcela respektují terroir jednotlivých vinařských poloh.Z těch pocházejí nejušlechtilejší hrozny z našich vlastních viničních tratí v oblasti Velkých Pavlovic. Dále zpracováváme hrozny z vyhlášených viničních tratí na Znojemsku, kde již více jak 10 let spolupracujeme s místními pěstiteli.
Naším dlouhodobým cílem je produkovat vína, která přinášejí radost a příjemné zážitky. Samozřejmostí je důraz na konstantně vysokou kvalitu celé naší produkce.Svěží ovocná vůně, harmonická a vyvážená chuť i elegance, umožňují univerzální využití našich vín v gastronomii.Velmi dobře se snoubí s chutěmi nejen naší domácí kuchyně,ale i v kombinaci s rafinovanými pokrmy z celého světa.
Vyznáváme „umění vinařského řemesla“, proto všechny naše vinice udržujeme v ekologické rovnováze. Ve sklepě používáme výhradně tradiční a přírodní výrobní postupy.

Ve Velkopavlovické vinařské podoblasti se věnujeme zejména pěstování hroznů pro výrobu růžových a červených vín s označením původu VOC Modré hory. Tradiční místní odrůdy jsou Frankovka, Svatovavřinecké a Modrý Portugal. Zdejší svažité kopce, jejichž podloží často vyniká vysokým obsahem vápníku a hořčíku, poskytují perfektní expozici vůči slunečnímu svitu. Tento unikátní terroir je jedinečnou oblastí v rámci celé České republiky. V těchto podmínkách pravidelně dosahují optimální zralosti hroznů jak burgundské tak i místní modré odrůdy.
Sortiment našich vín je doplněn zejména burgundskými odrůdami a několika místními specialitami jako např. André, Aurelius a Solaris. Vinice se nacházejí zejména ve viničních tratích Bojanovska, Išperky, Lizniperky, Staré hory. Průměrný věk našich vinic je 15 let, nejstarší keře jsou staré až 45 let.

Vinice na Znojemsku jsou pod vlivem kontinentálního podnebí s velkými rozdíly mezi denní a noční teplotou. Půdní podloží sestává z větší části z pískovců a spraše. Tyto místní podmínky pomáhají vytvářet typický charakter znojemských vín – svěží a ovocné tóny, které jsou doplněny příjemnou a elegantní mineralitou. Ze znojemských vinic používáme zejména hrozny bílých odrůd – Veltlínské zelené, Rýnský ryzlink a Sauvignon, které nejlépe vyjadřují místní terroir. Mezi nejznámější viniční tratě na Znojemsku patří ikonická Kraví hora, ze které pochází většina našich hroznů odrůdy Sauvignon. Potřebné množství hroznů pro naši výrobu doplňujeme nákupem hroznů z vinařských tratí obcí Vrbovec, Dyjákovičky, Hostěradice, Miroslav a Dolní Kounice.

Navídka vín - Arte Vini, spol. s.r.o.