Vinařství Holakovský

Vinařství Holakovský je mladé rodinné vinařství, které navazuje na rodinnou tradici. Vinařská tradice v rodině pochází od dědečka, stejně jako vinný sklep, jehož historie sahá před rok 1840. Manželé Libor a Zlata Holakovští své poznatky předali nejstaršímu synovi Jiřímu, kterého vinohradnictví a vinaření tak zaujalo, že tento obor i vystudoval na vysoké škole a nadále se vinohradu a vínu s velkou láskou věnuje. Jednou by své poznatky také rád předal svému synovi Hynkovi.
Aktuálně jsou obhospodařovány vinohrady na celkové výměře 1 hektar na viničních tratích Hrubé Padělky a Achtele ve Vlkoši. V roce 2016 proběhla výsadba nové vinice, ve které najdeme odrůdy jako Tramín červený, Sylvánské zelené, Sauvignon, Hibernal ale také Dornfelder nebo Alibernet atd. V roce 2019 proběhlo další rozšíření vinic o odrůdy Pálava, Solaris, Muškát moravský.
Odrůdová skladba je velmi pestrá, proto nemáme potřebu hrozny nakupovat. Vína vyrábíme pouze z hroznů, které si sami vypěstujeme. Naše produkce se pohybuje okolo 8.500 lahví ročně, jedná se převážně o přívlastková vína. Zaměřujeme se jak na tradiční, tak i nové odrůdy. Při výrobě vína využíváme moderních postupů a technologií. Vína děláme s láskou, úctou a pokorou.

Nabídka vín Vinařství Holakovský